Січневий внесок землекористувачів Донеччини до місцевих бюджетів склав майже 90 мільйонів гривень

- Реклама -

За перший місяць 2021 року місцеві бюджети Донецької області отримали 89,7 мільйона гривень плати за землю. Зокрема, від юридичних осіб надійшло 83,8 мільйона гривень, а від фізичних осіб – 5,9 мільйона гривень.

Загалом, у порівнянні з минулорічними показниками, власники та орендарі земельних ділянок Донецького регіону у 2021 році спрямували у розпорядження територіальних громад додатково 4,8 мільйона гривень, що надасть змогу місцевій владі спрямувати ці кошти на покращення соціально- економічних умов та розвиток громади.

Цього року у формуванні місцевих бюджетів, за показником найбільших надходжень, плата за землю посідає третє місце, пропустивши вперед податок на доходи фізичних осіб та єдиний податок.

Нагадуємо, плата за землю – це обов`язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Базовим (звітним) періодом для плати за землю є календарний рік. Він починається з 01 січня і закінчується 31 грудня того ж року.

Зауважимо, що платник податку має право обрати місячний звітний період та надавати декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним. При цьому річну декларацію надавати вже не потрібно.

- Реклама -