Чорнобиль стає брендом – в Україні вперше створено логотип зони відчуження

За майже 35 років Чорнобиль перетворився з міста майбутнього на місце пам’яті. Весь цей час він нагадував, яка насправді ціна людської помилки.

Як зазначив перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Богдан Боруховський, сьогодні зона відчуження має нести не лише спогади про страшну трагедію, а й стати туристичним магнітом з місцями пам’яті та унікальною культурною спадщиною.

«Чорнобиль вже став своєрідним магнітом і елементом,  який притягує. Все більше людей їдуть до України саме заради цієї локації, тому що вона унікальна», – повідомила  Мар’яна Олеськів, голова Державного агентства розвитку туризму.

Аби розвивати туристичний потенціал Чорнобиля та популяризувати зону відчуження  за межами України – необхідні нові візуальні рішення. Тому, креативна агенція «Banda», за підтримки Офісу Президента України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного агентства з управління зоною відчуження та Державного агентства розвитку туризму півтора роки працювала над створенням нового бренду Чорнобиля.

За основу логотипу взято форму поверхні реактора, з якого все почалося. Це відправна точка існування лого. З кожним роком зображення змінюватиметься, аж поки поступово не зникне назавжди. Кінцева точка існування лого – 2064 рік, коли 1–ий, 2–ий та 3–ій енергоблоки Чорнобильської електростанції буде повністю виведено з експлуатації. Ця подія закриває цей цикл історії зони відчуження та відкриває простір для нового, зокрема інших візуальних рішень.

- Реклама -