За ініціативи Андрія Аксьонова було створено Асоціацію вугільних міст Донбасу

Декаробонізація, закриття вугільних підприємств – слова, що чи не щодня звучать з провладних кабінетів столиці та хвилюють кожну Донбаську родину. Сьогодення потребує чітких та сміливих рішень: захистити, не дати закрити, розвивати, робити усе, аби про проблеми громад Донеччини почули на державному рівні.

Так вважає голова Добропільської міської ради Андрій Аксьонов, який ініціював створення Асоціації вугільних міст Донбасу. Його підтримав і герой України, лідер політичної партії «Порядок» Леонід Байсаров та приєднались небайдужі колеги —  очільники сусідніх громад.

«Мені здається такі рішення, які приймаються на державному рівні, вони повинні бути підкріплені якоюсь державною програмою створення робочих місць. Якщо ми закриваємо якесь підприємство, ми повинні кудись людей відправити. 2000 чоловік на шахті працює, ми можемо сказати: «Все, закриваємо.» Куди 2000 чоловік піде? Спочатку ми повинні їм запропонувати, куди вони підуть, а потім – говорити взагалі про закриття», — зазначив Андрій Аксьонов.

Тож, аби домогтися справедливої трансформації вугільної галузі, а головне  захистити мешканців Донеччини від її наслідків, очільники Добропільської, Мирноградської, Покровської та Новодонецької громад підписали маніфест та вже готові працювати над його основними пунктами.

«Відстояти у Верховній Раді донбаські тарифи, тому що ми маємо право. Так як на наших територіях видобувається продукція, яка допомагає генерувати електрику. Для наших міст, регіону тариф повинен бути мінімум на 30 відсотків менше. Щоб були донбаські пенсії, щоб люди розуміли, що працюючи на цих небезпечних виробництвах, вони виходили на пенсії і були забезпечені», — сказав голова Мирноградської міської ради Олександр Брикалов.

Окрім цього маніфестом передбачено домогтися чіткого плану трансформації вугільної галузі орієнтованого не на Київ, а на добробут кожного мешканця Донеччини та, нарешті, реальних дій задля миру на Донбасі, без якого створювати та розвивати неможливо нічого.

Маніфест підписано. Лідера Асоціації вугільних міст Донбасу «Шахтарський характер» обрано. Ним став Андрій Аксьонов, який власним прикладом, своєю роботою показав, як можна розвивати шахтарські міста, розвивати регіон.

Як зазначили керівники громад, асоціація відкрита для усіх організацій, профсоюзів та небайдужих громадян, які мають спільну мету — добробут кожної донбаської родини.

- Реклама -