«Бебі-бокси» вже у Покровську

До пологового будинку Покровська надійшли «бебі-бокси». Про це повідомляється на сайті ДонОДА.

На сьогодні до пологових будинків та органів соціального захисту населення Донецької області надійшло 659 одиниць одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

«620 одиниць — до пологових будинків міст Лиман, Торецьк, Костянтинівка, Дружківка, Слов’янськ, Покровськ, Краматорськ; 39 одиниць — до управлінь соціального захисту населення міст Лиман, Торецьк, Костянтинівка, Слов’янськ та Костянтинівського району», — йдеться у повідомленні.

Для довідки: одноразова натуральна допомога «пакунок малюка» видається матері, батьку, усиновлювачу, родичу, опікуну, прийомним батькам, батькам-вихователям, патронатному вихователю (далі – отримувач допомоги «пакунок малюка») новонародженої дитини в закладі охорони здоров’я (пологовому будинку, пологовому відділенні, перинатальному центрі, неонатальному центрі тощо незалежно від форми власності та підпорядкування).

У разі відсутності одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» в закладі охорони здоров’я отримувачі допомоги зможуть отримати одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка» в органі соціального захисту населення області за місцем проживання/перебування протягом 30 днів з дати народження дитини.

У разі неотримання «пакунку малюка» з незалежних від батьків обставин протягом 30 днів з дати народження дитини вони можуть отримати грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» відповідно до Порядку та умов реалізації пілотного проєкту «Монетизація одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» у 2020-2021 роках, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 липня 2020 року № 744 (із змінами) в органі соціального захисту населення області за місцем проживання/перебування.

Слід зазначити, що розмір грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого законом на дату подання заяви про призначення грошової компенсації вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка». Розмір компенсації з 01.01.2021 складає 5763 грн.

- Реклама -