Покровські поліцейські зафіксували за січень майже 50 випадків домашнього насильства

На профілактичному обліку в Покровському районному управлінні поліції перебуває 218 сімейних кривдників, з яких 6 жінок. Повідомляється на сайті Покровського районного управління поліції.

Законодавець виділяє чотири форми домашнього насильства:

— фізичне;

— психологічне;

— сексуальне;

— психологічне.

Найчастіше до поліції звертаються люди, які стали жертвами психологічного насильства. З усіма порушниками дільничні офіцери поліції проводять профілактичну роботу, а також притягають їх до адміністративної відповідальності за ст. 173-2 «Вчинення домашнього насильства» Кодексу України про адміністративне правопорушення.

«Сьогодні на профілактичному обліку в Покровському районному управлінні поліції перебуває 218 сімейних кривдників, з яких 6 жінок. З початку поточного року правоохоронці склали 47 протоколів за ст. 173-2 «Вчинення домашнього насильства» Кодексу України про адміністративне правопорушення, та винесли у відношенні кривдників 4 термінових заборонних приписів», — йдеться у повідомлення.

Окрім адміністративної відповідальності законодавством передбачена і кримінальна відповідальність ст. 126 -1  «Домашнє насильство» Кримінального кодексу України. В цьому році відносно сімейних дебоширів кримінальні провадження не порушувалися.

У випадку домашнього насильства телефонуйте:

— на спецлінію поліції 102

— урядову «гарячу лінію» 1547

Зазначимо, МВС створило чат-бот #ДійПротиНасильства в месенджерах Viber та Telegram https://t.me/police_helpbot, який акумулює всю інформацію про домашнє насильство та як уберегтися від нього.

- Реклама -