На Донеччині місцеві бюджети отримали 3,3 мільйона гривень «автоподатку»

Транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто.

Так, за січень-грудень 2020 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено 3,3 мільйона гривень транспортного податку.

Варто зазначити, що сплачують транспортний податок і фізичні, і юридичні особи. За минулий рік від автовласників — юридичних осіб надійшло 2 мільйона гривень та майже 1,3 мільйона гривень – від фізосіб.

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2021 році вартість автівки, що підпадає під оподаткування, складає 2 мільйона 250 тисяч гривень (375 МЗП х 6000).

З початку року найбільші відрахування «автоподатку» забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя – майже 0,9 мільйона гривень, м. Бахмут – 0,5 мільйона гривень та міст Покровськ і Дружківка – по 0,3 мільйона гривень відповідно.

Нагадуємо, фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

- Реклама -