На Донеччині місцеві бюджети отримали 3,3 мільйона гривень «автоподатку»

- Реклама -

Транспортний податок входить до складу податку на майно та повністю зараховується до місцевих бюджетів тих територій, на яких зареєстроване авто.

Так, за січень-грудень 2020 року до місцевих бюджетів Донецької області сплачено 3,3 мільйона гривень транспортного податку.

Варто зазначити, що сплачують транспортний податок і фізичні, і юридичні особи. За минулий рік від автовласників — юридичних осіб надійшло 2 мільйона гривень та майже 1,3 мільйона гривень – від фізосіб.

Одним з критеріїв для визначення об’єкта обкладення транспортним податком є вартісна оцінка легкового автомобіля. Оподатковуються легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня. У 2021 році вартість автівки, що підпадає під оподаткування, складає 2 мільйона 250 тисяч гривень (375 МЗП х 6000).

З початку року найбільші відрахування «автоподатку» забезпечили власники автомобілів м. Маріуполя – майже 0,9 мільйона гривень, м. Бахмут – 0,5 мільйона гривень та міст Покровськ і Дружківка – по 0,3 мільйона гривень відповідно.

Нагадуємо, фізичні особи повинні сплатити податок не пізніше 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, юридичні особи сплачують щоквартально авансовими внесками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом.

- Реклама -