Сьогодні річниця аварії літака МАУ в Ірані, в якій загинули 176 людей

Сьогодні, 8 січня, виповнюється рік, як у небі над Іраном був збитий літак авіакомпанії «Міжнародні Авіалінії України» (МАУ). Він виконував рейс PS752 за маршрутом Тегеран-Київ.

На борту перебували громадяни шести країн — Ірану, Канади, України, Швеції, Афганістану і Великобританії. Більшість пасажирів прямували транзитом до Торонто на навчання і роботу після новорічних свят в Ірані. Серед пасажирів було 24 неповнолітніх. Всі 176 людей загинули.

Ця авіакатастрофа стала найбільшою за кількістю загиблих за всю історію української цивільної авіації. На момент виконання рейсу не було ніяких обмежень перельотів над Тегераном, хоча за кілька годин до цього Іран завдав ракетних ударів по військових базах США в Іраку.

Іранська влада спочатку заперечувала, що літак могли збити, і наполягала на технічних причинах аварії. Через три дні після катастрофи Іран все ж визнав, що літак був ненавмисно збитий військовими в результаті «людської помилки» в обстановці підвищеної бойової готовності, пов’язаної з напруженою ситуацією у відносинах з США.

Іранська сторона пообіцяла провести розслідування, покарати винних і виплатити компенсації. Однак процедура розслідування, як і питання виплат, затягувалися протягом року. Більше шести місяців іранська сторона намагалася самостійно розшифрувати бортові самописці і тільки в липні передала їх в Бюро розслідування та аналізу безпеки цивільної авіації у Франції. Розшифровки інформації з чорних скриньок підтвердили ракетну атаку.

- Реклама -