Донеччина входить до четвірки найбезпечніших регіонів України: підсумки роботи поліції у 2020 році

Рівень злочинності на Донеччині складає 48 кримінальних правопорушень на 10 тисяч населення і є одним з найнижчих в країні.

Про це прозвітував начальник Головного управління Нацполіції в Донецькій області Микола Семенишин на колегії Донецької облдержадміністрації під головуванням Павла Кириленка вчора, 24 грудня в Краматорську.

У 2020 році до поліції за допомогою звернулося понад 390 тисяч громадян, що на 17 тисяч більше ніж у 2019 році і є свідченням довіри населення. Середній час прибуття наряду поліції на місце – 9 хвилин. Донеччина входить до п’ятірки регіонів за якістю реагування на виклики.

Поліцейські припинили діяльність 19 організованих злочинних груп, накладено арешт на майно фігурантів у сумі понад вісім млн гривень. З незаконного обігу вилучено 67 одиниць вогнепальної зброї, понад 100 гранатометів, 1380 гранат, 117 000 набоїв і 147 кг вибухівки.

Із розвитком регіональної програми з протидії наркозлочинності підвищилась ефективність боротьби з наркоторгівлею. Задокументовано 2000 злочинів, до відповідальності притягнено понад 800 осіб. Вилучено наркотиків на 16 млн гривень.

До суду направлено 229 кримінальних проваджень у сфері економіки. Зловмисниками спричинено збитків на суму понад 255 млн гривень, у ході досудового розслідування відшкодовано понад 164 млн збитків. Крім того, у результаті заходів з детенізації економіки задокументовано понад 200 фактів незаконної вирубки лісу, закрито 20 гральних закладів, з яких вилучено більше 460 одиниць грального обладнання, викрито два масштабних угруповання, які виготовляли і реалізували алкогольний фальсифікат.

Микола Семенишин озвучив пріоритетні напрямки діяльності Національної поліції на 2021 рік, серед яких: забезпечення громадської безпеки шляхом реалізації превентивних програм протидії злочинності; безпека на дорогах; максимальна доступність поліцейських послуг; відповідність протидії злочинам очікуванням громадян; цифровізація поліцейської діяльності для неупередженості управлінських та процесуальних рішень, підвищення спроможностей кадрового потенціалу поліції та соціального захисту поліцейських.

- Реклама -