Як батькам отримати «пакунок малюка»: відповідь Донецької ОДА

25 листопада Кабінет міністрів України схвалив постанову, якою затверджено порядок забезпечення дитини при народженні одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» за рахунок коштів державного бюджету.

Наразі батьки, у яких діти народились до 23 жовтня 2020 року включно, та які не отримали «пакунок малюка», отримують грошову компенсацію вартості «бейбі-боксу».

Батьки, у яких діти народились з 24 жовтня 2020 року, матимуть змогу отримати  «пакунок малюка» протягом 30 днів з дати народження дитини.

«Бейбі-бокс» видається медичним закладом при народжені дитини. У разі, якщо він відсутній у наявності у медичному закладі, його на підставі заяви та довідки про невидачу допомоги надають в Управлінні соціального захисту населення. Варто відзначити, що надати заяву до соцзахисту необхідно не пізніше, ніж через 30 днів після народження дитини.

У разі неотримання «пакунку малюка» з незалежних від батьків обставин вони отримають грошову компенсацію.

Варто відзначити, що з 1 липня 2021 року батьки матимуть право вибору між одноразовою натуральною допомогою «пакунок малюка» та грошовою компенсацією вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка».

Вартість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» становить не менш як три розміри прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, встановленого законом на дату її видачі (з 24.10.2020 — 5577 гривень; з 01.12.2020 — 5763 гривень).

- Реклама -