Власники нерухомого майна поповнили місцеві скарбниці Донеччини майже на 110 мільйонів гривень

За 11 місяців поточного року до місцевих бюджетів Донецької області надійшло 109,6 мільйона гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 11,5 мільйона гривень більше надходжень відповідного періоду минулого року.

Лідирують у сплаті цього податку, зазвичай, власники майна – юридичні особи, ними сплачено 70,3 мільйона гривень, що на 6,2 мільйона гривень, або на 10% більше, ніж
за аналогічний період минулого року. Відповідно, фізичними особами сплачено 39,3 мільйона гривень, що перевищує минулорічні надходження на 15 відсотків.

Нагадуємо — податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачують фізичні та юридичні особи, які є власниками житлової та нежитлової нерухомості. Юридичні особи самостійно визначають суму податку до сплати у декларації та сплачують податок за 2020 рік. Фізичним особам податок нараховують органи податкової служби, вручаючи їм податкові повідомлення- рішення. Громадяни в поточному році сплачують податок на нерухомість за об`єкти, що були у володінні в 2019 році.

Водночас зауважуємо, що сплачувати податок на нерухоме майно зобов’язані не всі фізичні особи, а лише ті, які володіють квартирою або квартирами, житлова площа яких перевищує 60 кв. м, і будинком, площею більше 120 кв. метрів. У випадку наявності об’єктів нерухомого майна різних типів податок сплачується за площу, що перевищує 180 кв. м, тобто податок нараховується лише на «зайві» квадратні метри.

- Реклама -