Чи працюватимуть ринки під час карантину вихідного дня: відповідь Донецької ОДА

Вже незабаром в Україні планують ввести карантин вихідного дня, аби запобігти розповсюдженню коронавірусної хвороби. За словами Міністра охорони здоров’я Максима Степанова, у суботу та неділю в країні будуть працювати лише критична інфраструктура, зокрема продуктові магазини, аптеки та громадський транспорт.

Сьогодні під час проведення щоденного брифінгу в Донецькій ОДА журналісти поцікавилися, чи будуть працювати у ці дні продовольчі та непродовольчі ринки.

Перший заступник начальника Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області Володимир Кирилюк, зазначив, що наразі ринки працюють в умовах адаптивного карантину та вся відповідальність за їх роботу та дотримання карантинних норм лежить на місцевій владі.

«Складність ринку в тому, що це поліфункціональний об’єкт. Там дуже багато різних видів торгівлі. В плані того, що більша частина торгівлі відбувається на свіжому повітрі, вони виглядають більш безпечними з одного боку, а з другого боку дуже багато розрахунків, більше черг треба відстояти і таким чином більш контактувати, тому вони виглядають набагато гірше, ніж супермаркети.

Зараз, у зв’язку з тим, що карантин адаптивний, місцеві органи влади беруть на себе відповідальність і приймають рішення щодо заборони або дозволу на роботу ринків, в залежності від фактичної епідемічної ситуації та багатьох інших чинників», — розповів Володимир Кирилюк.

Також він додав, що Держпродспоживслужба посилює заходи та підвищує кратність перевірок, а працівники, які постійно присутні на ринках, виписують штрафи та приписи.

Що ж стосується карантину вихідного дня, то наразі все знаходиться на стадії обговорення та йде процес нормотворчої діяльності. Чиновник зазначив, що якщо при перевірках буде виявлено, що якийсь конкретний ринок є об’єктом підвищеного епідемічного ризику, відповідна комісія має це розглянути на місцевому рівні й прийняти рішення.

«В анонсах ми бачимо, що ринків там немає. Якщо суб’єктивно, якщо ринки два дні не будуть працювати, нічого страшного не відбудеться. Це додатковий захід мінімілізувати соціальний контакт, щоб менше люди перетиналися між собою», — підкреслив Володимир Кирилюк.

 

- Реклама -