У Покровську планують відреставрувати пам’ятник чорнобильцям за 265 тисяч гривень

Пам’ятник ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було встановлено у Покровську майже 10 років тому, напередодні 25-ої річниці самої аварії. Роботи зі зведення монумента були розпочаті в квітні 2011 року і завершені менш ніж за місяць. Монумент висотою три метри було виготовлено з чорного граніту. 

Щорічно біля нього збираються ліквідатори аварії, їх вдови, молодь та представники влади, аби вшанувати пам’ять тих, хто ціною власного життя врятував світ від ядерної катастрофи.

Фото з інтернету. Відкриття пам’ятника, 26.04.2011 

Наприкінці жовтня 2020 року комунальним підприємством «Управління міського господарства» було оголошено тендер на капітальний ремонт та реставрацію. Очікувана вартість робіт — 276 тисяч 585 гривень.

Згідно тендерної документації, яка була завантажена до системи публічних закупівель Прозорро, підрядник має виконати роботи з розробки грунту, улаштування піщаного й щебеневого підстільних шарів, облицювання стін плитами з вапняку, черепашнику і туфу, зробити декоративне оздоблення поверхонь під мармур, установити анкери, улаштувати гранітні стели.

А ось останній пункт технічної документації викликає деякі питання. Там зазначено перевезення вантажів (вагою 6,5 тонн) транспортом загального призначення на відстань 800 кілометрів. Куди саме мають перевозити ці вантажі, та з якою метою, нажаль, невідомо.

 

Наразі сам монумент виглядає ось так. У деяких місцях можна побачити тріщини на плитах.

Поки матеріал готувався до публікації, в системі публічних закупівель Прозорро відбувся аукціон,в якому прийняли участь два ФОПи — Едуард Витрученко та Євген Соболєв. Переможцем було обрано ФОП Соболєв Євген Андрійович, який запропонував відремонтувати пам’ятник за 265 тисяч гривень.

Цей підприємець зареєстрований у Покровську. Протягом останніх років співпрацював зі структурнми підрозділами і комунальними підприємствами Покровської міської ради, Селидового, Успенівської та Удачненської селищних рад.

Отже, незабаром буде укладено договір на реконструкцію ще одного пам’ятника у Покровську. Та чи не перетвориться він у черговий «довгобуд», як це сталося з реконструкцією меморіального комплексу загиблим воїнам Другої світової війни, який покровчани між собою називають «Дівчинкою»? Відповідь на це питання отримаємо вже згодом.

- Реклама -