На Донеччині викрили мережу «ботоферм», яка розповсюджувала фєйкові новини про місцеві вибори

- Реклама -

На Донеччині працівники обласної прокуратури та СБУ припинили діяльність мережі «ботоферм», яка розповсюджувала неправдиві новини про місцеві вибори. 

Так, досудовим розслідуванням було встановлено, що упродовж 2014-2020 років група осіб за допомогою так званих «ботоферм» створювали підставні аккаунти у соціальних мережах. Через них зловмисники  розповсюджували неправдиву інформацію щодо місцевих виборів задля дестабілізації ситуації в країні.

Для цього правопорушники використовували сім-картки українських і російських операторів мобільного зв’язку. Оплату за надані «послуги» ділки отримували через заборонені російські платіжні системи.

У рамках досудового розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) КК України за місцями мешкання фігурантів у м. Покровську та м. Києві проведено санкціоновані обшуки, у ході яких виявлено та вилучено комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання, 4 GSM-шлюзи ємністю 32 канали кожен, 4 сім-банки ємністю 128 і 32 канали, 6 VoIP-шлюзів ємністю 32 канали, а також вилучено 8 тисяч SIM-карток.

- Реклама -