На Донеччині викрили мережу «ботоферм», яка розповсюджувала фєйкові новини про місцеві вибори

На Донеччині працівники обласної прокуратури та СБУ припинили діяльність мережі «ботоферм», яка розповсюджувала неправдиві новини про місцеві вибори. 

Так, досудовим розслідуванням було встановлено, що упродовж 2014-2020 років група осіб за допомогою так званих «ботоферм» створювали підставні аккаунти у соціальних мережах. Через них зловмисники  розповсюджували неправдиву інформацію щодо місцевих виборів задля дестабілізації ситуації в країні.

Для цього правопорушники використовували сім-картки українських і російських операторів мобільного зв’язку. Оплату за надані «послуги» ділки отримували через заборонені російські платіжні системи.

У рамках досудового розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) КК України за місцями мешкання фігурантів у м. Покровську та м. Києві проведено санкціоновані обшуки, у ході яких виявлено та вилучено комп’ютерну техніку зі встановленим спеціалізованим програмним забезпеченням, телекомунікаційне обладнання, 4 GSM-шлюзи ємністю 32 канали кожен, 4 сім-банки ємністю 128 і 32 канали, 6 VoIP-шлюзів ємністю 32 канали, а також вилучено 8 тисяч SIM-карток.

- Реклама -