Отруйні павуки в Покровському районі: що потрібно знати?

- Реклама -

В останні роки на території Покровського району в домівках та на подвір’ях приватних господарств, в містах та селах почали зустрічатися отруйні павуки роду Хейракантиум. Ареал їх розповсюдження щорічно зростає.

В Покровську міськрайонну філію ДУ «ДОЛЦ МОЗ України» на протязі останніх п’яти років звертаються особи, покусані отруйними павуками цього роду. Постраждалі від укусів павуків відчувають тривалий біль, в них з’являються набряки, загострюються хронічні хвороби.

В нашому районі зустрічається Хейракантиум крапчастий. Цей невеличкий павук володіє велетенським, як на його розміри, хеліцерами-щелепами, що закінчуються викривленими кігтиками, якими павуки з легкістю прокусюють не лише тверді
хітинові панцирі комах, а й шкіру людини.

Його укус є одним із найболючіших, він різкий і триває до 12-ти годин, а в окремих
випадках й до 10-ти діб! Отрута може викликати нудоту, а іноді й місцеві некрози епітелію.

Павука називають жовтим за колір черевця. Воно у нього яскраво-жовте або бежеве, у деяких видів хейракантіумів на спині помітна червона поздовжня смужка. Передня частина тіла помаранчева, з потужним ротовим апаратом.

Описание и фото паука сак (хейракантиум)

Замість радіальної павутини плете павутинні мішечки. Щільною ниткою безладно заплітає малодоступні місця, будуючи своєрідний кокон. Швидко бігає, може стрибати. Для гнізда вибирає затишні місця. Селиться під камінням, в траві, згорнутих трубочкою листях. Якщо проникає в житло, вибирає куточки, де його не турбують прибиранням довгі місяці.

Павук — нічний хижак. Живе 1 рік. Самка відкладає яйця до кінця літа, через кілька тижнів з них виходять павучата. Самиця — самовіддана мати,охороняє кокон з яйцями, а потім і павучків. Напади реєструються в серпні.

Укус жовтого павука не такий страшний, як, наприклад, каракурта, але отрута у нього
токсична. Хейракантіум гострими щелепами пошкоджує шкіру, а не просто жалить верхній шар епітелію. Тому укус павука викликає бурхливу захисну реакцію організму, може призвести до непередбачуваних наслідків.

Супроводжується пекучим болем, яка потім притупляється. Область укусу швидко набрякає, червоніє. Місце укусу свербить, на ранках, залишених хеліцерами, з’являються пухирі. Може наступити місцевий некроз м’яких тканин, при якому рана не загоюється тижнями.

- Реклама -