Маленька Грузія в селі Ганнівка: завдяки підтримці ПРООН в Добропільському районі розвивається зелений туризм та гончарне мистецтво

Сучасне й розвинене українське село – це вже давно не просто слова, а реальність. Яскравий доказ цьому ствердженню – Ганнівська сільська рада, адже саме тут невдовзі будуть реалізовані два проекти завдяки Програмі розвитку ООН з підтримки Сходу України, направлені на розвиток села та зеленого туризму.

Сьогодні, 24 липня, у Ганнівському будинку культури та дозвілля відбулася презентація цих проектів.

Як розказала журналістам завідувачка відділом краєзнавства та туризму Донецького обласного навчально-методичного центру культури управління культури та туризму Донецької ОДА Валентина Лимаренко, дві громадські організації отримали гроші на реалізацію грантових програм саме на території Ганнівки. Це будівництво «Зеленої садиби» та розвиток гончарної майстерності.

А тепер трохи детальніше про кожен з проектів.

Громадська організація «Молода барвиста Україна» отримала грант на розвиток зеленого туризму в Ганнівці.

«Чому зелений туризм, чому саме в Ганнівці? Тому що саме тут незабаром з’явиться «Спілка грузинів Донеччини». Наразі організація проходить етап реєстрації. І саме звідси пішов україно-грузинський фестиваль «Горицвіт». І основною нашою метою є розвиток культури, культурної спадщини, фестивального руху, а також туристичного потенціалу регіону», — розказала голова ГО «Молода барвиста Україна» Валентина Лимаренко.

Так, за проектом на території Ганнівки буде побудована «Зелена садиба», яка стане осередком для грузинів Донеччини та туристів з усієї країни. Варто відзначити, що його реалізація вже розпочалася завдяки молодому та дуже перспективному підприємцю Артуру Анацькому, який бажає показати усім українсько-грузинську дружбу й єдність.

За грантові кошти для «Зеленої садиби» будуть придбані два спеціальні сосуди для вина, піч, в якій будуть випікати лаваші та готувати грузинські страви, а також зроблять ландшафтний дизайн території. Окрім цього, для щорічного фестивалю «Горицвіт» планується придбати національні грузинські костюми та музичну апаратуру.

А громадська організація «Кластер «Керамічний край» в рамках свого проекту облаштує керамічну майстерню на територію села. Для цього молодий хлопець з Ганнівки пройде навчання у Слов’янську, де йому розкриють основні секрети гончарної майстерності, аби згодом він сам міг передавати свої знання та вміння іншим.

Як зазначив керівник організації «Кластер «Керамічний край» Андрій Міщенко, усе обладнання, яке буде придбано в рамках програми, а це гончарне коло, стелажі, столи, вентиляційна система та піч для обжигу виробів, після реалізації проекту буде передано до «Зеленої садиби».

«Я впевнений, що у майбутньому тут, у Ганнівці, буде розвинуто невеличкий керамічний острів, тому що ця справа не дуже важка, але дуже вигідна. Наш народ дуже перспективний, дуже працьовитий, розумний, і я вірю, що вони підхоплять цю естафету від першого гончара Ганнівки», — підкреслив Андрій Міщенко.

У свою чергу голова Ганнівської сільської ради Лілія Тихонова рада, що саме на території їх села будуть втілюватися у життя ці проекти. Очільниця села впевнена, що завдяки щорічному фестивалю та «Зеленій садибі» їм вдасться залучити якомога більше туристів та показати їм всю красу двох дружніх країн – Грузії та України.

Довідково:
Програму ООН із відновлення та розбудови миру реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.

- Реклама -