Шахтарі Донеччини 11-й день поспіль страйкують під стінами Офісу Президента

Сьогодні, 10 липня, у Києві розпочався 11 день акції протесту шахтарів ДП «Мирноградвугілля», «Добропіллявугілля», «Селидіввугілля», «Первомайськвугілля», «Львіввугілля», «Волиньвугілля» та працівників інших вугледобувних підприємств країни. Гірники та їх дружини продовжують страйкувати під стінами Офісу Президента, намагаючись таким чином привернути увагу до своїх проблем.

З самого ранку люди, сидячі на асфальті, та стукаючи касками по бруківці вимагають виплатити заборгованість по зарплаті, звільнити голову профільного комітету Верховної Ради України Андрія Геруса, заборонити ввезення російського та білоруського вугілля, а також забезпечити стабільну роботу вугледобувних підприємств країни.

Протягом стількох днів вимоги протестувальників так і не були виконані.

Проте вчора, 9 липня, в.о.міністра енергетики Ольга Буславець заявила, що сподівається, що схем з постачанням російського вугілля на «Центренерго» більше не буде й невдовзі усі українські шахти вийдуть з вимушеного простою, а гірники повернуться до роботи.

«Ми очікуємо, що «Центренерго» проявить державницьку позицію і надасть пріоритет українському вугіллю, а воно має закуповуватися пріоритетно на державних шахтах. Решту потреби «Центренерго» може купувати на вільному ринку, за конкурентними цінами і умовами, які задовольняють сторони», — зазначила Ольга Буславець.

Але розходитися шахтарі не збираються. Як відзначає голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець, протестувальники будуть стояти до того моменту, поки не будуть виконані всі їх вимоги.

- Реклама -