Дев’ятий день акції протесту шахтарів: мітинги під будівлею Міненерго та Кабінету міністрів

Вже дев’ятий день у Києві триває акція протесту шахтарів ДП «Мирноградвугілля», «Добропіллявугілля», «Селидіввугілля», «Первомайськвугілля», «Львіввугілля», «Волиньвугілля» та працівників інших вугледобувних підприємств країни. Сьогодні мітингувальники зібралися також під стінами Міністерства енергетики та Кабінету міністрів.

Про це на своїй сторінці в соціальній мережі Фейсбук написав голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець.

Так, спочатку шахтарі зібралися під стінами Міністерства енергетики, де сьогодні відбувалася нарада щодо зобов’язання учасників енергоринку використовувати українське вугілля, що забезпечить роботою українські вугледобувні підприємства.

«Завершилася нарада в Міненерго. В перемовинах намітився рух в позитивному напрямку. До 17.00 «Центренерго» має подати до міністерства свої пропозиції щодо можливості закупівлі підприємством українського вугілля», — написав у Феейсбуці Михайло Волинець.

Потім шахтарі вирушили до будівлі Кабміну, де наразі відбувається засідання Уряду. Також до акції долучилися представники Вільної профспілки медичних працівників України.

Нагадаємо, 30 червня у Києві розпочалася безстрокова акція протесту працівників вугледобувних підприємств країни. Шахтарі вимагають погашення заборгованості по заробітній платі, звільненити Андрія Геруса з посади голови профільного комітету Верховної Ради України, заборонити імпорту вугілля та електроенергії з Росії та Білорусі, а також вивести шахти з простою та забезпечити їхню стабільну роботу.

- Реклама -