Яку допомогу від держави отримують батьки при народженні дитини у 2020 році

У 2020 році в Україні на першу народжену дитину виплачують матеріальну допомогу, яка становить 50 прожиткових мінімумів, або 40 тисяч гривень. На другу і третю дитину розмір допомоги становить відповідно 70 і 120 прожиткових мінімумів.

Як отримують допомогу

Згідно з законодавством, виплата на дитину при народженні відбувається рівними сумами протягом 3 років. Крім того, вагітним співробітницям та жінкам з новонародженою дитиною надається декретна відпустка з повним збереженням заробітної плати.

Декретна відпустка

Право на виплати мають вагітні співробітниці підприємства, які не перебувають в системі загальнодержавного обов’язкового страхування. До них відносяться і неповнолітні матері. Допологові та післяпологові виплати призначаються тільки в тому випадку, якщо жінка звернулася за матеріальною допомогою не пізніше, ніж через 6 місяців після початку декретної відпустки. Сума виплат коливається від 2400 до 3500 гривень на місяць. Величина допомоги залежить від кількості днів в декретній відпустці.

  • Самотні матері додатково можуть отримати грошові кошти – близько 2000 гривень на місяць протягом перших 3 років після народження дитини.
  • Якщо батько ухиляється від податків, держава може призначити додаткові виплати в розмірі 50% від прожиткового мінімуму.
  • Для дітей-інвалідів також передбачено грошове утримання, що становить 2000 гривень на місяць.
  • Діти-сироти мають право на додаткову державну підтримку, яка триватиме до 18 років.

Виплати при народженні дитини

У 2020 році виплати збільшилися в порівнянні з минулим періодом. Для отримання коштів потрібно подати відповідну заяву не пізніше, ніж через рік після народження дитини, інакше допомога виплачуватися не буде. Існує онлайн-сервіс, за допомогою якого можна подати заяву без черг.

Сума виплачується в два етапи. Спочатку видається одноразова допомога, що становить близько 10 тисяч гривень. Потім кожен місяць родина отримує матеріальну підтримку в розмірі 2 тисяч гривень. У 2020 році виплати на народження дитини значно підвищилися в порівнянні з минулим періодом. Так, у Верховній Раді прийняли законопроект, згідно з яким виплати на народження першої дитини повинні становити не менше 100 тисяч гривень.

Держава допомагає громадянам виховувати дітей і забезпечувати всім необхідним. Достатньо написати заяву або подати документи онлайн в сервісі.

- Реклама -