Мітинг та перекриття дороги: шахтарі «Краснолиманської» в черговий раз вимагали виплатити заборгованість по зарплаті

Ситуація, що склалася у вугільній галузі Донецького регіону, добігає своєї критичної точки. Вчора, 4 червня,  акцію протесту влаштували шахтарі вугільної компанії «Краснолиманська», які вже 7 місяців чекають на свої гроші. Вони перекрили трасу Покровськ-Добропілля, намагаючись таким чином привернути увагу до проблеми невиплати заробітної плати.

Нагадаємо, з жовтня 2019 року гірники «Краснолиманської» не отримують повноцінної зарплати. Намагаючись повернути свої гроші та відновити повноцінну роботу підприємства, вони зверталися і до керівника області, і до профільного міністра, і до Президента України. Неодноразово шахтарі влаштовували акції протесту, перекривали дороги, відмовлялися підійматися на поверхню. Але їх проблема так і не була вирішена.

Гірники кажуть, що тепер налаштовані рішуче. Сьогодні – перекриття дороги, завтра – залізничної колії. У таких радікальних настроях їх підтримав і депутат Покровської міської ради Євген Костєнніков.

«Мы требуем выплаты зарплаты. Сейчас здесь около 50 человек, но завтра будет больше. Сегодня мы перекрываем дорогу, а завтра поедем в Красноармейск и сядем на вокзале, на железную дорогу. И будем бастовать там», — розповів Євген Іванович.

Підтримати шахтарів приїхали і в.о. Родинського міського голови Катерина Андрійченко та депутат Покровської міської ради Сергій Андрійченко. Було запропоновано скликати позачергові сесії в Родинському та Покровську, аби депутати підписали звернення до губернатора та президента.

Сергій Сергійович впевнений, що ситуацію вирішити можна лише у правовому полі та запропонував гірникам певний механізм дій.

«Мы должны решить эту проблему в правовом поле. Можно перекрывать дороги, можно жечь шины, но какой от этого толк? Предлагаю завтра пойти в прокуратуру с теми, кто писал заявления о невыплате зарплаты. Пусть прокурор ответит, на каком этапе находятся эти дела. Потом будут сессии, где депутаты подпишут обращения. После этого едем на прием к губернатору. А после выходных, если будет нужно, поедем в Киев. Я готов поддерживать вас, ведь вы — жители Родинского и Покровска, и мы должны вместе добиться результата. Чтобы вам выплатили ваши зарплаты, и чтобы предприятие работало стабильно», — наголосив Сергій Андрійченко.

Отже, після декількох годин спілкування, шахтарі вирішили підтримати пропозицію Сергія Андрійченка та на певний час припинили свій страйк. Рух транспорту трасою було відновлено.

- Реклама -