16 травня в Україні відзначається День Європи

З 2003 року третьої суботи травня відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року в Україні відзначається День Європи. У 2020 році День Європи в Україні припадає на 16 травня.

Відправною точкою на шляху до започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, оприлюднена 9 травня 1950 року. Цей історичний документ, направлений на об’єднання під єдиним керівництвом вугільних та сталеплавильних ресурсів низки європейських держав, насамперед Франції та Німеччини, заклав підґрунтя європейської інтеграції.

Рішення щодо увічнення дати проголошення Декларації Шумана шляхом святкування 9 травня як Дня Європи прийнято у 1985 році на Саміті Ради ЄС у Мілані.

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників.

Щорічно з нагоди свята у Брюсселі, де знаходяться керівні органи ЄС, а також у країнах-учасницях ЄС відбуваються офіційні урочистості.

Україна – єдина держава, яка не входить до Європейського Союзу та у якій на державному рівні відзначається День Європи.

Оскільки День Європи – 16 травня – в цьому році припадає на період дії карантинних обмежень, прийнято рішення про перенесення заході.

Цього року з ініціативи облдержадміністрації було запроваджено проведення обласного флешмобу «Європейська Донеччина». З 11 до 16 травня з гештегом #ЄвропейськаДонеччина на офіційних сайтах органів влади та/або на сторінці у мережі Facebook, а також комунальних підприємств, колективів, власних сторінках розміщюються фото- відео матеріали з відзначення у попередні роки Дня Європи в населених пунктах області, участі у відповідних обласних заходах, інформацію щодо внеску європейських науковців, промисловців у розвиток краю в період ХVII-XIX сторіччя та сьогодення тощо.

- Реклама -