Як працює застосунок «Дій вдома»: роз’яснення Донецької ОДА

Рішенням Уряду України від 22 квітня 2020 року у зв’язку з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 на всій території України продовжено карантин до 11 травня 2020 року та затверджено «Порядок проведення протиепідемічних заходів, пов’язаних із самоізоляцією осіб».

Порядок передбачає, зокрема, що громадяни, які повертаються в Україну з-за кордону, звільняються від обсервації за умови надання до перетину державного кордону України згоди на самоізоляцію з використанням електронного сервісу “Дій вдома” Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.

Особи, що не мають смартфонів, проходитимуть обсервацію в класичному форматі – тобто проживатимуть у підготовлених державою приміщеннях. Згаданий мобільний додаток дасть змогу відбувати два тижні самоізоляції вдома. Новація також допоможе розробити безпечний план перевезення осіб, які опинилися за кордоном у скрутному становищі.

За допомогою застосунку особа реєструється у місці проходження ізоляції, кілька разів на день людині приходитимуть сповіщення про необхідність завантажити підтвердження перебування вдома (FaceID, селфі та разове зняття геолокації), а фото перевірятимуться на достовірність за допомогою штучного інтелекту.

Нагадаємо, в основу концепції «Дій вдома» ліг зарубіжний досвід, що вже встиг продемонструвати ефективність застосування цифрових інструментів у протидії поширенню інфекції.

Аналогічні мобільні застосунки вже функціонують у Польщі, Грузії, Ізраїлі, Китаї, Південній Кореї тощо. Вони допомагають відслідкувати місце перебування інфікованої людини та здійснювати контроль за дотриманням обов’язкового режиму самоізоляції.

- Реклама -