У Донецькій ОДА розповіли подробиці 25 випадків захворювання на коронавірус, які були підтверджені вчора

Сьогодні, 26 квітня, у Донецькій обласній державній адміністрації відбувся щоденний брифінг з питань запобігання розповсюдження коронавірусу. Так, голова Донецької ОДА Павло Кириленко детальніше розповів про 25 нових випадків захворювання на коронавірус, які були підтверджені вчора пізно ввечері.

Так, спочатку Павло Олександрович зупинився на трьох випадках, які були зареєстровані у Бахмуті.

Один з інфікованих, 28-річний чоловік, повернувся 18 квітня із-за кордону. Він їхав автівкою, в якій, як потім з’ясувалося, їхав ще один чоловік, інфікований коронавірусом. Наразі медики не можуть сказати, чи саме мешканець Бахмуту був носієм коронавірусу, чи заразився від іншої особи.

Два інші випадки захворювання у Бахмуті, пов’язані з контактом з хворими на COVID-19. Одна із цих двох захворілих — медпрацівник.

«У Маріуполі ми маємо 22 нових випадки зараження. Серед них — 19 медиків обласної лікарні інтенсивного лікування. Наразі в області підтверджено 52 випадки коронавірусу, з них — 27 у медиків. 1 випадок, нажаль, завершився летально, 10 пацієнтів одужали», — розповів Павло Кириленко.

Також директор департаменту охорони здоров’я ДонОДА Володимир Колесник детальніше зупинився на випадках захворювання у Маріуполі. Він розказав, що обласна лікарня інтенсивного лікування не була визначена як лікарня, де мають приймати пацієнтів із захворюванням на COVID-19.

«Те, що трапилося, це, нажаль, життєва ситуація. Хворий поступив як ургентний, поступив в ургентне відділення та не мав підтвердженого захворювання. Ніхто не застрахован у цій ситуації від поразки. Цей пацієнт був прооперован у відділенні, і тільки на третій день після операції у нього підвищилася температура, з’явилася клінічна картина… І так як усі хворі з підозрою на пневмонію або з пневмонією підлягають перевірці, ми його перевірили. І після того, як виявили у нього коронавірус, почали проводити перевірки інших пацієнтів та медичного персоналу», — розповів Володимир Колесник.

Також директор департаменту охорони здоров’я зазначив, що з сьогоднішнього дня розпочнеться тотальна перевірка усіх працівників і пацієнтів, що знаходяться у лікарні на ПЛР-дослідження, так як усі 19 працівників, які захворіли, мали негативні швидкі тести. Це свідчить про те, що швидкі тести виявляють захворюваність тільки на 5-7 день хвороби.

Варто зазначити, що усі випадки не мають чітких клінічних проявлень та симптомів. Тому частина пацієнтів знаходиться на самоізоляції вдома, а частина знаходиться у відділенні.

У свою чергу голова Донецької ОДА закликав мешканців не нехтувати правилами небезпеки та дотримуватись усіх умов карантину, адже пік захворюваності ще не пройдено.

 

- Реклама -