Музей Покровська влаштував онлайн-виставку керамічних виробів

- Реклама -

У зв’язку з пандемією COVID-19 мешканці Покровська вимушені залишатися вдома, аби не наражати себе та своїх близьких на небезпеку та зупинити вірус. Та це не привід позбавити себе культурного дозвілля. Сьогодні інтернет надає можливість дізнаватися про речі, які раніше були не відомі або розкрити для себе якісь теми, на які раніше  бракувало часу.

Один з варіантів – відвідування музею онлайн. Покровський історичний музей пропонує оглянути виставку керамічних виробів з фондового зібрання.

Фондова колекція Покровського історичного музею налічує близько 70-ти статуеток, основну частину якої становлять фаянсові статуетки Полонського художнього заводу кераміки. Полонський завод художньої кераміки є одним з найстаріших на Україні, а його високохудожня продукція отримала всесвітнє визнання.

З найдавніших часів і аж до наших днів керамічні вироби займають одне з провідних місць в декоративно-ужитковому мистецтві всіх народів світу. У музеях різних країн зберігається чимало шедеврів керамічної майстерності. Від примітивного посуду, виліпленому вручну і обпаленому на багатті, до виробів, що виготовляються на основі останніх досягнень сучасної науки.

Формування колекції Покровського історичного музею розпочалося  у 70-х роках XX століття, але значна її частина поповнилася в період незалежності України і продовжує поповнюватися і сьогодні.

Статуетки вражають своєю різноманітністю, яскравістю емалі, технікою виконання, майстерною досконалістю і навіть широкою географією, бо  вони виготовлялися в різних регіонах України. Це Харківська, Дніпропетровська, Полтавська, Хмельницька області.

Для того, аби ознайомитися з колекцією фарфорових виробів, необхідно перейти за посиланням.

- Реклама -