Як захистити дитину від кібербулінгу: поради покровських поліцейських

Кібербулінг – це цькування за допомогою гаджетів через дзвінки або повідомлення у соцмережах. Поліцейські розповідають, як розпізнати, що дитина страждає від знущань, та убезпечити її.

Для кібербулінгу характерні види насильства: психологічне, економічне та сексуальне. До цькування відноситься усе, що ображає та принижує дитину, шкодить її фізичному чи психологічному здоров’ю. Порушниками можуть бути як дорослі, так і однолітки.

Різновиди кібербулінгу:

— Використання особистої інформації

— Анонімні погрози

— Телефонні дзвінки з мовчанням

— Переслідування

— Тролінг

— Хепі-слепінг (насильство заради розваги)

— Сексуальні посягання

Усі ці дії є протиправними і тягнуть за собою адміністративну відповідальність – штрафи, громадські та виправні роботи. Притягнути кривдника до відповідальності допоможе фіксація булінгу та збір доказів. Зберігайте скріншоти, відео, записуйте розмови.

Батьки не відразу можуть зрозуміти, що безпека їхньої дитини під загрозою. Якщо у вашої дитини різко змінилася поведінка, настрій, вона стала гірше навчатися, страждає від безсоння та погіршення здоров’я, вчиняла спроби суїциду – усе це може бути наслідком цькування.

Аби захистити дитину від кібербулінгу, батькам необхідно розбиратися у сучасних технологіях та способах спілкування в соцмережах.

— контролюйте користування інтернетом та гаджетами

— будьте уважні до своїх дітей, спілкуйтеся з ними та цікавтеся їх життям

— навчіть критично ставитися до інформації в інтернеті

— станьте прикладом

А найважливіше – дитина має відчувати від батьків любов та підтримку у будь-якій ситуації.

- Реклама -