Рятувальники Покровська нагадують правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

- Реклама -
13 січня внаслідок вибуху невідомого вибухонебезпечного предмету всередині приватного житлового будинку у селі Воздвіженка Покровського району місцевий мешканець отримав поранення.
Постраждалий був госпіталізований до хірургічного відділення міської лікарні м. Мирноград з діагнозом – травматична ампутація лівої кісті, осколкове поранення грудної клітки, шиї, живота, правої кісті, стан важкий.
Рятувальники звертаються до мешканців Покровська та нагадують, що ступінь безпеки боєприпасів, що не вибухнули, визначається тільки фахівцями (особисто командиром піротехнічної групи). Тільки фахівець особисто визначає можливість транспортування їх, приймає рішення про спосіб знешкодження та знищення вибухонебезпечних предметів (ВНП).
Усі виявлені боєприпаси до визначення ступеню безпеки фахівцями забороняється переміщати та зрушувати з місця. У будь-якому разі при виявленні ВНП або предметів підозрілого характеру слід пам’ятати, що тільки безумовне виконання заходів безпеки є гарантом того, що випадку каліцтва чи загибелі не станеться, а знахідка буде знешкоджена без завдання шкоди.
При знаходженні ВНП категорично забороняється:
— ні в якому разі не намагатися самостійно вилучити знахідку із землі; — брати вибухонебезпечні предмети (ВНП) в руки;
— наносити по ним удари;
— робити спроби розібрати ВНП;
— переносити або
переміщати з місця на місце;
— кидати їх в багаття або розпалювати вогонь ближче 100 м від ВНП.
Обов’язково про місцезнаходження вибухонебезпечних предметів, телефонуйте за номером «101», «102».
- Реклама -