Сьогодні в Україні святкують католицьке Різдво

- Реклама -

Щорічно католики з усього світу 25 грудня святкують Різдво. Прийнято вважати, що в католицькому світі це найбільше свято. Воно припадає на одну з найдовших ночей в році, коли, за віруванням християн, народився Ісус Христос у Вифлиємі.

Вбрана ялинкачи смерека, яку ставлять у своїх будинках віряни – є головною прикрасою свята. Дерево можна прикрасити, як забажаєте, навіть свіжі квіті та соковиті фрукти є частиною декору.

На католицьке Різдво відбуваються три богослужіння:

  • Перше відбувається опівночі, воно символізує єдність Отця і Сина.
  • Друге – на світанку, під час появи на світ нового життя.
  • Третє відбувається вдень. Воно доносить символ народження Ісуса Христа в серцях всіх вірян.

Адвент – це час очікування свята, адже католики не мають посту як такого. Релігійні католики протягом місяця перед Різдвом намагаються більше часу присвячувати молитвам і відвідуванню церкви та спілкуванню зі сім’єю. А дехто обмежує себе і не їсть м’ясо.

На католицьке Різдво не можна залишити жодного родича, жодного знайомого без подарунка. До речі, цей звичай обмінюватись подарунками до Різдва прийшов з біблійної оповіді, коли люди приносили подарунки немовляті Ісусу.

Гусак із яблуками та капустою або запечена індичка – найголовніша різдвяна страва. Цікаво, що в США прийнято подавати індичку із журавлинним соусом, а в Англії – із соусом з агрусу. В Греції і Франції індичку запікають у білому вині.

Закон про офіційний вихідний на Католицьке Різдво 25 грудня в Україні вступив у дію з 2 грудня 2017 року.

- Реклама -