Бюджет 2020 та ігнорування питань депутатів: як у Покровську пройшла чергова сесія міської ради

Сьогодні, 20 грудня, у Покровську відбулася чергова 72 сесія Покровської міської ради. На порядку денному було 12 основних та 6 земельних питань.

Перш за все депутати заслухали проект бюджету на 2020 рік. Ставити будь-які питання ні під час доповіді, ні після депутатам не дозволили. В.п. міського голови Ірина Сущенко наголосила, що всі обговорення відбудуться у розділі «Різне», тобто вже після того, як буде розглянуто блок основних питань.

Така «процедура» проведення сесії вже не вперше обурила депутатів, адже перед прийняттям рішення вони не можуть поставити уточнюючих питань, висловити свою думку чи внести певні пропозиції. Але головуюча на сесії Ірина Сущенко ігнорувала думку своїх колег та, як на конвейєр, ставила питання на голосування.

Протягом двох годин депутати проголосували за внесення змін до бюджету 2019 року, за затвердження Програми зі стоматологічного обслуговування населення, придбання подарункових новорічних наборів пацієнтам геріатричного пансіонату, про внесення змін до статуту комунального підприємства «Покровськтепломережа» та надали дозволи на будівництво гаражів.

Але одне питання на цій сесії прийняте не було. Так, останнім питанням у земельному блоці було передача в оренду земельної ділянки у мікрорайоні Лазурний для обслуговування вишки мобільного зв’язку ПРАТ «Водафон Україна». Ще на депутатському дні, Наталя Іваньо поцікавилася, чи були проведені усі необхідні дослідження, адже поряд з цією ділянкою розташовані житлові будинки та дитячий садочок. Але спеціаліст з відділу архітектури відповіла, що жодних досліджень не проводилося, так як вишка стоятиме на комунальній землі й цього можна не робити.

При розгляді  питання на сессіі, Наталя Вікторівна знову висловила думку, що виділяти землю під вишку мобільного зв’язку у житловому масиві недоречно. Але в.п.міського голови Ірина Сущенко не давала депутату висловити свої зауваження та попросила зачитати проект рішення. Наталя Іваньо закликала депутатів добре подумати та не підтримувати цей проект рішення. І в результаті за нього проголосували лише 16 депутатів з 27 присутніх.

Після того, як було розглянуто основні питання, було оголошено перерву і депутати та громадськість мали змогу записатися на виступ. Але чи доречно ставити питання вже після того, як усі рішення були прийняті?

Після десятихвилинноїї перерви громадськість та депутати висловили свою думку стосовно придбання новорічної ялинки за мільйон гривень, ситуації з невиплатою заробітної плати шахтарям, запропонували побудувати громадські туалети у сквері Соборний та на пригородній автостанції. Також депутат Ніна Саркісян висловила свою думку щодо провокаційних листівок, які розповсюджує Дмитро Верзілов та його «Союз спасения Донбасса».

Більш детальніше про те, що відбувалося на сесії, читайте у наступних публікаціях.

 

- Реклама -