Донецьку область планують поділити на 9 районів

В рамках реформування території Донецької області її мають поділити на 9 районів. П’ять з цих районів покриють підконтрольну українській владі територію. Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою».

Та, на підконтрольній українській владі території планують створити п’ять районів, повідомив Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС. Це Краматорський, Бахмутський, Покровський, Маріупольський та Волноваський. За розрахунками, вони будуть збалансованими за площею та чисельністю населення.

На непідконтрольній території планується створити чотири райони,  проте це поки на стадії обговорення.

Наразі на Донеччині три райони повністю покриті ОТГ – Лиманський, Добропільский та Олександрівський. Але в них продовжують працюють районні ради та райдержадміністрації, фактично дублюючи функціонал ОТГ. До того ж, це зайві фінансові витрати на їх утримання. Тому має відбутися укрупнення районів, з внесенням змін до Конституції України.

Обговорення цієї реформи з представниками громад, райрад та адміністрацій, Донецької ОДА ще триває, адже  новий адміністративний устрій Донецької області має бути оптимальним в першу чергу для місцевих жителів.

- Реклама -