У листопаді КП «Вода Донбасу» можуть відключити від електроенергії через борги: які шляхи вирішення проблеми бачать можновладці

Сьогодні, 23 жовтня, у Краматорську відбулося виїзне засідання Комітету з питань людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Торкнулися під час бесіди й питання про стан комунального підприємтсва «Компанія «Вода Донбасу».

Як розповів очільник Донецької обласної державної адміністрації Павло Кириленко, в області систематично виникають випадки припинення водопостачання. Це трапляється через обстріли, зношеність комунікацій та велику заборгованість підприємства перед постачальниками електроенергії. Наразі «Вода Донбасу» заборгувала більше 3-х мільярдів гривень, 1,4 мільярди з яких — борги тимчасово окупованої території.

Також стало відомо, що з 4 листопада Донецька область може знову залишитись без водопостачання через відключення «Води Донбасу» від електроенергії.

Директор з інвестицій та перспективного розвитку КП «Компанія «Вода Донбасу» Віктор Заводовський наголосив, що наразі питання розглядається на більш високому рівні: до профільного комітету Верховної Ради були направлені пропозиції щодо виведення підприємства з фінансової кризи.

Також гостро стоїть питання залучення інвестицій для «Води Донбасу» для створення автономної системи енергозабезпечення з відновлювальних ресурсів, модернізацію водогонів та технічного забезпечення структурних підрозділів компанії.

«Дуже гострим залишається питання роботи аварійних бригад на лінії розмежування та на тимчасово окупованих територіях. Питання безпеки та вільного перетину лінії розмежування мають розглядатись на засіданнях РНБО та у Мінському форматі, адже від швидкої та якісної роботи аварійних бригад залежить водозабезпечення усієї області», — зазначив він.

Голова Комітету Дмитро Лубінець наголосив, що питання стабільної роботи «Води Донбасу» є одним з пріоритетних для поточного скликання Верховної Ради та знаходиться на постійному контролі уряду та народних депутатів. Він заявив, що влада докладе максимум зусиль для якнайшвидшого подолання проблем підприємства.

- Реклама -