Верховна Рада ухвалила законопроект про викривачів корупції

Сьогодні, 17 жовтня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроект «Про внесення змін до закону «Про запобігання корупції», автором якого є Президент Володимир Зеленський. За нього проголосували 252 народних депутати.

Про це повідомляється на офіційному сайті ВРУ.

Цим Законом визначено правовий статус викривачів корупції, їх права та гарантії захисту; забезпечено умови для розкриття інформації про корупцію.

Так, ті, хто повідомить про факти корупції, будуть звільнені від юридичної відповідальності, забезпечені державним захистом. Зокрема будуть захищені їх трудові права.

Законом також встановлено розмір винагороди, яка буде виплачена викривачу. Ті, хто повідомить про корупційні правопорушення, зможуть отримати грошову винагороду, якщо грошовий розмір предмета злочину або завдані державі збитки від такого злочину в 5 тисяч і більше разів перевищують розмір прожиткового мінімуму.

У такому разі викривачу виплатять суму, яка складає 10% від грошового розміру предмета корупційного злочину або  від завданого державі збитку, але не більше 3 тисяч мінімальних заробітних плат.

- Реклама -