Верховна Рада України прийняла законопроект про скасування депутатської недоторканості

Сьогодні, 3 вересня, проходить чергове засідання Верховної Ради України ІХ скликання. На порядку денному — відміна депутатської недоторканості та ще 7 законопроектів щодо змін Конституції. На засіданні також був присутній Президент України Володимир Зеленський.

Першим питанням народні обранці розглянули скасування депутатської недоторканості. Нагадаємо, ще на першому засіданні Верховної Ради ІХ скликання, яке відбулося 29 серпня, парламентарями було розглянуто проект змін до Конституції № 7203 щодо обмеження недоторканності народних депутатів. За проголосували 363 народних обранці.

Після бурхливих обговорень до парламентарів звернувся спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, який попросив присутніх підтримати цей законопроект:

«Ми можемо вписати себе в історію парламентаризму як ті, хто відмінив депутатську недоторканість».

Сьогодні 373 народних депутати остаточно підтримали зміни до Конституції та проголосували за скасування депутатської недоторканості.

Законопроект передбачає внесення змін до ст. 80 Конституції України. Зокрема, вилучаються назва статті — «Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність» — і норма, згідно якої «народні депутати України не можуть без згоди Верховної Ради України бути притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані».

Інша норма статті продовжить діяти: народні депутати не будуть юридично відповідати за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Тепер законопроект має підписати голова Верховної Ради України Дмитро Разумков та Президент України Володимир Зеленський. Також необхідно опублікувати закон в офіційній пресі. Зміни набудуть чинності з 1 січня 2020 року.

- Реклама -