Корисні поради: що робити, щоб діти за літо не забули вивчене

90% вчителів витрачають від трьох тижнів на повторення минулорічного матеріалу на початку нового навчального року. Про це йдеться в одному з досліджень, в якому взяли участь 500 вчителів.

Дані іншого дослідження показують, що учні зазвичай гірше проходять стандартизоване тестування після літніх канікул, аніж перед ними.

Чи можуть і чи потрібно батькам впливати на “літнє забування”?

Дитячий лікар-психіатр Тетяна Скрипник надала декілька корисних порад для батьків, які хочуть, щоб їх діти не забули за літо те, що вивчили ранше.

1. Пам’ятати, що дитина – не мішок, який треба постійно напихати знаннями. А також, що зараз дітей здивувати важко. Їм потрібно щось таке, з чим вони ще не мали досвіду.

2. Показати дитині, який різноманітний навколишній світ. І робити це не тільки через екран смартфона чи комп’ютера. Так може бути, але це треба поєднувати з враженнями. Наприклад, відвідувати музеї, виставки, майстер-класи, подорожувати.

3. Бути прикладом. Адже діти не можуть навчитися чогось відмінного від того, що пропонують батьки. А світ зараз такий, що кожному по телефону – так, а сісти на велосипед і поїхати до найближчого парку – важко. Так само, якщо батьки не беруть до рук книжок або читають тільки пости у фейсбуці, не можна очікувати, що діти раптом візьмуться за читання.

4. Пояснювати цінність знань через життєвий досвід. Якщо їдете за кордон – потрібна іноземна мова. Обираєте місто – це вже географія й історія. Якщо музей – треба знати, що там. Це розвиває.

Декілька ідей чим ще можна зайнятися влітку, щоб підтримувати інтерес до навчання у дітей.

Започаткуйте сімейний книжковий клуб

Оберіть книжку, прочитайте її всією сім’їєю і зберіться обговорити, що сподобалося, а що – ні. Ваша швидкість читання, очевидно, більша за швидкість дитини, тому це не забере багато часу, натомість створення такої спільної традиції спонукатиме дитину до розвитку критичного мислення.

Бібліотека – як частина планів на літо

У бібліотеках можуть проводитися літні книжкові клуби, читання та творчі заходи. Усі ці активності не дадуть розуму розслабитися.

Виділіть час на математику

Малоймовірно, що діти самостійно робитимуть щось, щоб не забути вивчене з математики. А практика тут дійсно має значення. І, все ж, ви навряд чи захочете проводити літні уроки чи перетворювати літо на виснажливий ряд розв’язування задач.

Допомогти з математикою можуть додатки на смартфон. Підійдуть також настільні ігри, в яких потрібно хоча б порахувати кількість балів за хід.

Виберіться до музею, зоопарку чи на природу

Але не просто, щоб “відвідати”. Допоможіть дітям насолодитися практичним досвідом і розпочніть тематичні розмови.

Діти отримують більше знань з музеїв, якщо там є практичні активності.

Готуйте з дітьми

Готування – чудовий спосіб вивчити вимірювання і перетворення величин та дроби.

Найміть маленького планувальника

Якщо збираєтеся у відпустку – залучіть дитину до планування принаймні однієї частини подорожі. Дайте дитині карти та путівники – і побачите, як вона використовує свої навички, щоб скласти план.

 

- Реклама -