Шовковиця – користь чи шкода?

Шовковиця – дерево, з невеликими роздільними між собою плодами. Є багато видів шовковиці, але найчастіше зустрічаються рожевий, білий та чорний. Але при цьому смак плодів відрізняється не сильно. Корисні властивості зберігаються в незалежності від її виду.

Користь від цих ягід дуже велика. Шовковиця впливає майже на весь організм — кістки, суглоби, серце, сосуди, очі, кишечник і т.д.

Ця, на перший погляд, маленька ягідка, має дуже багатий вітамінний склад. Вона має в собі вітаміни С, В2, К, В6, Е. Також багата на мінерали: кальцій, магній, фосфор, калій, залізо.

Корисні не тільки плоди, а й листя цього дерева. З них та інших ягід варять відвари, які допомагають підвищити імунітет, підняти настрій.

Шкодить шовковиця людям з діабетом другого типу, бо знижує рівень цукру в крові. З вживанням цього плоду треба бути обережним, тому що через великий вміст калію може нашкодити вашим ниркам. Також на шовковицю може бути алергія, тож будьте обережні.

Обрати гарні ягоди можна дуже просто. Якщо це не біла шовковиця, то звертайте увагу на її колір. Він повинен коливатися між темно-рожевим до темно-фіолетового. Звичайно, на них не може бути соку або інших пошкоджень.

Зберігати плоди можна склавши їх у контейнер у кілька шарів, щоб дуже не зминати стиглі ягоди та без усяких вагань заморожувати. Приблизно три місяці шовковиця може знаходитись у замороженому стані.

- Реклама -