Пам`ятаємо-перемагаємо: у Покровську приводять до ладу могили воїнів Другої світової війни

Війна завжди має трагічні наслідки, найболючіші з яких – людські втрати. Найтрагічнішою війною в історії людства в ХХ ст. стала Друга світова війна 1939-1945 рр., у результаті якої загинуло понад 60 млн осіб у всьому світі.

Однією з найбільш постраждалих країн у цій війні є Україна, втрати якої й донині визначити не вдається. За підрахунками різних дослідників, під час війни демографічні втрати України сягають майже 13,5 млн осіб.

Напередодні 8-9 травня, які в Україні відзначаються як День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, співробітники Покровського історичного музею вирішили провести акцію пам’яті «Пам’ятаємо – перемагаємо».

Основною метою акції є привернення уваги мешканців міста до забутих поховань воїнів Другої світової війни, в головне приведення їх до належного стану.

Стартувала акція вчора, 3 травня, з прибирання могили місцевого жителя Шумка Павла Сергійовича, яка знаходиться на центральному кладовищі. В роки окупації міста (1941-1943 рр.) він очолював розвідувальну групу, яка була сформована за наказом штабу Південного фронту. Завдяки даним, які вони збирали,  на території міста та району льотчиками та розвідниками було знищено 3 гарматні та 2 мінометних батареї, ешелон з боєприпасами та технікою, 80 залізничних вагонів, 300 німецьких солдат та офіцерів. Після повторної окупації міста, у лютому 1943 року, Павло Сергійович був розстріляний нацистським окупантами біля власного будинку.

Також працівники музею закликають всіх небайдужих мешканців Покровська долучитися до акції «Пам’ятаємо – перемагаємо» та привести до належного стану хоча б одне військове поховання чи братську могилу напередодні Дня пам’яті та примирення та Дня перемоги над нацизмом в роки Другої світової війни.

- Реклама -