Сезон кліщів у розпалі: мешканцям Покровська нагадують про профілактику та правила поведінки при укусах

- Реклама -

З настанням тепла починається сезон активності іксодових кліщів. Про це повідомляє Покровська міськрайонна філія Державної установи «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров`я України».

Іксодові кліщі — тимчасові паразити тварин і людини, що нападають періодично для харчування кров’ю. Напади на людей починаються в березні-квітні з піком нападів в травні, червні. Другий пік припадає на вересень-жовтень.
Так, у 2018 році у лікувальні заклади Покровського району звернулося 154 людини, укушених кліщами (2017 році — 174 вип.).
23% постраждали від укусів на території Покровська, Родинського (паркові зони, приватний сектор, території мікрорайонів, дачних кооперативів), 18% — на території  Мірнограду (приватний сектор, лісосмуги), 25% на території району (сел.Новоекономічне, Удачне, с. Малинівка, Гришине, Красний Лиман, Михайлівка та ін.), привізні випадки — Добропільський, Слов’янський райони Донецької області, Дніпропетровська, Харківська області.
Тож, мешканцям рекомендують дотримуватися певних правил безпеки, щоб мінімалізувати ризик бути укушеним кліщами.
Збираючись на відкриту місцевість, навіть на город, на дачу потрібно взути закрите взуття, надіти шкарпетки, куди заправити штани. Сорочку також заправте в брюки, на голову — головний убір. Не сідайте і не лягайте на траву, пні, вітролом.
Для нетривалого відпочинку вибирайте відкриті галявини, не перебуваєте біля кущів. Час від часу оглядайте себе і супутників, так як кліщі відразу не присмоктуються, вони протягом тривалого часу, близько півгодини, вибирають місце для присмоктування.
Домашніх тварин оглядайте ще до заходу в приміщення. Кліщі можуть перебувати на квітах, рослинах, принесених з природи.
Для індивідуального захисту від укусів кліщів використовують акарицидно-репелентні засоби, які можна придбати в аптечній мережі. Ці засоби наносять на одяг або використовують згідно з рекомендаціями, викладеними в інструкції.
Якщо ви помітили кліща, що присмоктався, необхідно акуратно його витягти, не роздавити, не відірвати хоботок. Для цього використовують нитяну петлю: обертають тонку нитку навколо хоботка і, обережно, притримуючи обидва кінці нитки і тіло кліща пальцями, розгойдують з боку в бік, витягають його з шкірних покривів. Ранку обробляють йодом, а руки — дезрозчином, щоб уникнути попадання на слизові оболонки носа, очей, рота збудників захворювань.
При неможливості зняти кліща самостійно, звертаються до найближчого лікувально- профілактичного закладу, де процедуру проведуть медпрацівники. Кліща доставляють в лабораторний центр для проведення видовий діагностики, потерпілого направляють до лікаря інфекціоніста, сімейного лікаря або терапевта для консультації.
- Реклама -