Посадові особи ДП «Мирноградвугілля» постануть перед судом за порушення правил безпеки при роботі

Під процесуальним керівництвом прокуратури Донецької області завершено досудове розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 272 (порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою) КК України стосовно посадових осіб відокремленого підрозділу «Шахта Димитрова» Державного підприємства «Мирноградвугілля».

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області.

Так, під час слідства було встановлено, що 30 січня 2017 року, о 6:30, 32-річний та 60-річний електрослюсарі не дотримались вимог чинного законодавства України про охорону праці та не вжили заходів щодо безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Вони не проконтролювали застосування ручної лебідки для фіксації вентилятора до підйомного механізму, внаслідок чого при проведенні  демонтажних робіт важке шахтне обладнання вентилятору впало на підошву виробки, травмувавши стопу лівої ноги 59-річного електрослюсаря.

 Зазначене недбальство з боку посадовців підтверджено висновками судової інженерно-технічної експертизи   з  дослідження причин  та  наслідків надзвичайних  подій в  гірничий  промисловості і в підземних умовах.

На теперішній час обвинувальний акт  спрямовано для розгляду по суті до Димитрівського міського суду Донецької області.

Варто відзначити, що максимальне покарання за вказаними статтями – обмеження волі на строк до трьох років.

- Реклама -