Політична партія «Наш край» закликає уряд примусити енергоолігархів знизити ціну на електрику для українців

- Реклама -
Минулого місяця Україна закупила електрику, вироблену тепловими електростанціями, на 45 % дорожче, ніж її закуповують з українських електростанцій європейські країни.
Як українським споживачам, так і європейським електрику продають електростанції, які належать українським енергоолігархам, от тільки ціни різняться.
Партія «Наш край» нагадує — із травня 2016 року ціна на електрику, яка генерується на теплових електростанціях, формується за формулою «Роттердам+». Ціна такої електрики складається із вартості вугілля у порті Роттердам + вартість доставки до українських ТЕС.
Завдяки цьому зростання тарифів ТЕС на електрику становило 140% — з 0,9 до 2,2 грн за кВт-год. Це збільшило витрати бізнесу та призвело до зростання цін на українську продукцію, а також призвело до зростання тарифу на електрику для населення.
У лютому 2019 року завдяки формулі «Роттердам+» енергоолігархи продали електроенергію держпідприємству «Енергоринок» за середньою ціною 2167 грн/МВт*г. У той же час електроенергія на Угорській енергетичній біржі у лютому коштувала у середньому 1530 грн/МВт*г. Таким чином за кордон олігархи продають електрику дешевше майже на 50%, ніж українцям.
«Наш край» закликає владу невідкладно скасувати формулу «Роттердам+», а також примусити привести тарифи на електрику для українських споживачів до рівня цін на європейських енергобіржах.
- Реклама -