Веб-портал ПФУ: як зареєструватися і які послуги можна отримати мешканцям Донеччини

Веб-портал Пенсійного фонду України надає можливість кожному громадянину контролювати свого роботодавця: чи сплачує він кошти до Пенсійного фонду, чи вірно відображені індивідуальні дані. Доцільно також перевірити зарахований страховий стаж, адже це безпосередньо впливає на величину майбутньої пенсії.

Веб-портал дозволяє отримати й інші послуги

  • Для пенсіонерів реалізована можливість отримувати відомості з власної пенсійної справи щодо суми призначеної пенсії з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії тощо.
  • Отримання електронних документів з підтвердженим QR-кодом (довідка про доходи пенсіонера, індивідуальні відомості про застраховану особу).
  • Для роботодавців: перегляд даних зі сплати внесків, пені, штрафів; звітності, інформації, поданої страхувальником про застрахованих осіб.
  • Запис на прийом до фахівців Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування.
  • Замовлення смс-інформування про розмір страхового стажу (починаючи із 2004 року), про стан призначення, перерахунку пенсії, сплату внесків роботодавцем.

При цьому веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально, з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

Щоб стати користувачем веб-порталу електронних послуг, небхідно увійти за адресою: portal.pfu.gov.ua з будь-якого електронного пристрою: комп’ютеру, ноутбуку, планшету, мобільного телефону за наявності підключення до мережі інтернет, наступними способами:

1. За допомогою електронно-цифрового підпису. Для цього необхідно пройти он-лайн реєстрацію за електронно-цифровим ключем (ЕЦП). Ключ ЕЦП знаходиться на будь-якому носії (флешка чи жорсткий диск комп’ютера). Щоб отримати ЕЦП, необхідно звернутися до Акредитованого центру сертифікації ключів (АЦСК).

2. За логіном і паролем. Дана форма реєстрації можлива при наявності реєстраційного коду. Його можна отримати, особисто звернувшись до органів ПФУ із заявою при наявності паспорта та ідентифікаційного коду — для фізичних осіб, а також документом, що посвідчує належність до відповідної установи — для юридичних осіб.

3. За допомогою електронного пенсійного посвідчення.

- Реклама -