Брикетний цех, модульні котельні та презентації: у Покровську побувала делегація ПРООН (Фото)

Сьогодні, 23 січня, у Покровську говорили про енергоефективність у бюджетній сфері міста. Участь у конференції взяли почесні гості з ПРООН, представники влади, міські комунальники, депутати та активісти.

Захід розпочався у центральній міській бібліотеці імені Т.Г. Шевченка, де відбулась презентація поглибленого партнерства у сфері енергоефективності. За словами керівника проекту ПРООН Сергія Варги, метою створення ЕСКО підприємства є зменшення викидів парникових газів шляхом запровадження енергоефективних заходів у громадських будівлях. До таких установ належать лікарні, школи та вищі навчальні заклади, державні установи, дитсадки, бібліотеки та музеї, в яких планується запровадити модель ЕСКО.

«Суть проекта — это помощь городам, малым и средним, ОТГ, мы решили включить и эту составляющую, общественным зданиям. Механизм ЭСКО — это как мост между бизнесом, их вложениями и потребностью бюджетной сферы, —  сказав Сергій Варга. — Один из нашей разработки — это город Покровск, он использовал нашу наработку по созданию муниципальной ЭСКО-компании. Но теперь задача, надо ее наполнить деньгами и делами».

Як зазначили у ході зустрічі, у Покровську перші енергосервісні договори підписані наприкінці 2018 року. На трьох об’єктах управління освіти (два дошкільних навчальних
заклади №11 та №43, а також гімназія) за кошти енергосервісної компанії
ДТЕК ЕСКО було проведено модернізацію системи опалення, встановлені
індивідуальні теплові пункти з автоматикою погодозалежного регулювання,
реалізовано систему диспетчеризації та моніторингу споживання теплової
енергії.

За 5-10 років міська влада планує зробити Покровськ одним з самих енергоефективних міст України. На сьогодні, в місті функціонує 15 твердопаливних котелень, до роботи яких є чимало запитань.

«Половина отопительного сезона мы отапливаем отходами, которые у нас в городе образуются в качестве удаления поросли и опиловки, стихийных свалок. Раньше это выбрасывалось на свалку, а сейчас перерабатывается», — зазначив Покровський міський голова Руслан Требушкін.

Про енергоменеджмент та енергомоніторинг в місті Покровськ розповів Дмитро Гордієнко, заступник міського голови:

«Невозможно экономить ресурсы, не имея учета. Прежде всего, эта программа предусматривает учет, анализ и контроль энергоресурсов, которые потребляет вся наша бюджетная сфера. Это 36 объектов».

Від теорії перейшли до практики. І всі присутні відвідали брикетний цех КП «Управління міського господарства». Тут члени робочої групи на власні очі побачили весь процес виробництва паливних брикетів.

Потім делегацію відвезли до твердопаливної котельні в опорній школі та провели невелику екскурсію самою школою.

- Реклама -