У Покровську суддя проводила для школярів «Урок справедливості»

- Реклама -

Обізнаність дітей зі своїми правами та обов’язками, мирними способами вирішення спорів, розуміння того, яку роль в цьому відіграє правосуддя, приведе до формування правової свідомості у підростаючого покоління.

Саме з цією метою Красноармійський міськрайонний  суд Донецької області продовжує підтримувати ініціативу Асоціації розвитку суддівського самоврядування в рамках всеукраїнської акції для школярів «Урок справедливості».

наприкінці навчального року суддя – спікер   Хмельова С.М.  проводила уроки справедливості з учнями 8 та 9 класів загальноосвітньої школи № 12, а також з учнями 6 класу загальноосвітньої школи № 9 міста Покровська.

Під час проведених уроків суддя — спікер розповідала про роль суду в розвитку держави та суспільства, важливість принципу справедливості і рівності перед законом.

Також відбулася презентація  мультфільму «Кінь проти Хом’яка», який було відзнято в рамках грантового проекту «Підвищення обізнаності дітей з діяльністю судів» за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя». Під час перегляду мультфільму суддя-спікер не тільки розповідала учням про сутність правосуддя, а й надала можливість кожному проявити самостійність, помислити, подискутувати та винести власне рішення в наведеній ситуації.

Коли зміст конфлікту став зрозумілий учням і ситуація в мультфільмі дійшла до необхідності прийняття рішення, дітлахам було запропоновано висловити свої думки, в результаті чого вони розділилися на дві команди, представники яких наводили доводи та аргументи на підтримання обраної ними сторони. Після довгих та цікавих дискутувань учням було запропоновано переглянути, яким чином спір було вирішено у мультфільмі.

Завдяки проведеній акції школярі мали можливість відчути себе в ролі справедливих суддів та допомагали героям спеціально створеного мультфільму вирішити спір, що виник між мешканцями лісу.

Наприкінці проведення заходу кожен школяр мав змогу задати свої запитання, на які від судді отримав вичерпні та цікаві відповіді. Як самі учні так і вчителя висловили побажання співпрацювати  в подальшому та проводити аналогічні заходи з метою навчання дітей розуміти та поважати закон, формувати правову свідомість та культуру, що є дуже важливим в розвитку правової держави.

- Реклама -