Переселенці можуть скористатися спеціальною процедурою на виборах у 2019 році

31 грудня офіційно почався прийом заяв про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси. Цією процедурою можуть скористатися переселенці, які бажають взяти участь у виборах.

Насамперед потрібно знайти адресу найближчого органу Державного реєстру виборців за місцем перебування в день виборів або місцем реєстрації як внутрішньо переміщеного особи (ВПЛ). Всі адреси опубліковані на сайті drv.gov.ua в розділі “Відділи введення реєстру”, з контактами відділень в Донецькій і Луганській областях можна ознайомитися тут.

“Потрібно взяти паспорт і піти написати заяву про зміну місця голосування. Зробити це можна не пізніше, ніж за 5 днів до виборів, а саме до 25 березня. Будь ласка, не відкладайте візит до органу ведення Реєстру виборців на останні дні, особливо якщо ви живете в густонаселених містах. Краще спокійно без черг це зробити і бути впевненим, що зможете проголосувати на виборчій дільниці за місцем свого фактичного проживання”, – розповіла виконавча директорка Громадського холдингу “ГРУПА ВПЛИВУ” Тетяна Дурнєва.

Що стосується додаткових документів, які обґрунтовують необхідність зміни місця голосування, то Тетяна Дурнєва рекомендувала б взяти з собою довідку ВПО або договір оренди. “Хоча зміни до постанови ЦВК скасовують потребу приносити додаткові документи (крім паспорта громадянина України), сьогодні ніхто не знає, як саме працюватиме це спрощення. Якщо у вас є довідка ВПО, візьміть її, вона не завадить”, – зазначила Тетяна Дурнєва.

Орган Державного реєстру виборців розглядає подану заяву негайно і буквально за кілька хвилин спеціаліст зобов’язаний видати посвідчення, яке підтверджує тимчасову зміну місця голосування, яке буде дійсним саме в день одних конкретних виборів. “Людину включають в списки виборців, і вона отримає бюлетень для голосування на виборах Президента України на тій виборчій дільниці, яку вона визначить в посвідченні. Якщо буде призначений другий тур голосування, потрібно буде повторити процедуру”, – сказала Тетяна.

- Реклама -