Католицьке Різдво- 2018: традиції та заборони у цей день

- Реклама -

25 грудня католики всього світу відзначають свято Різдва Христового. DDK.DN.UA зібрали всі традиції і обряди свята, а також правила поведінки і привітання в цей день.

На відміну від православних християн, у католиків немає Різдвяного посту. А значить і розговлятися їм не доведеться. Замість «релігійної дієти» католики присвячують місяць перед святом походам до церкви, молитвам і очищенню власної душі. Цей період називається Адвент — очікування різдва.

Підсумок Адвенту-Святвечір. Перед ним католики прикрашають будинок і готують святкову вечерю.

Вхідні двері обов’язково прикрашають вінком з ялинових гілок, який називається адвент. Також такими вінками прикрашають камін або піч і різдвяний стіл.

Зрозуміло, важливим атрибутом свята є прикрашена святкова ялинка. Але подарунки католицький «Дід Мороз» Санта Клаус (або св. Миколай) приносить не тільки під ялинку. Невеликі подарунки він кладе в спеціальні святкові панчохи, розвішені заздалегідь над каміном.

В якості різдвяного частування на католицьке різдво зазвичай готують індичку або гусака. Він є головним частуванням вечора. Також обов’язковим частуванням в Різдво є імбирне печиво, пряникові будиночки і кекси з цукатами. Причому для кожної країни рецепти різдвяної випічки дуже різні і вибір їх просто величезний.

Напередодні Різдва прийнято збиратися всією сім’єю за великим святковим столом. Як правило, сім’я збирається в будинку у батьків або найстарших родичів.

На католицьке Різдво не можна важко працювати (до речі, в Україні 24 і 25 грудня – вихідні дні), заборонено будь-яке рукоділля, не можна сваритися і ображати інших. У деяких країнах не можна сідати за святковий стіл в старому одязі. Також вважається, що не можна носити чорний одяг.

 

- Реклама -