Порядок дій при втраті виконавчого листа на території ОРДЛО: коментар юриста

- Реклама -

До приймальні УГСПЛ у Покровську часто звертаються особи, документи яких залишилися, або які були знищені, або загублені на непідконтрольній території ОРДЛО.

Так на прикладі процесу відновлення втраченого виконавчого листа юрист приймальні Сергій Безрук, при допомозі  NRC, розповів алгоритм дій.

Так, по-перше, потрібно дізнатися, куди був перенесений суд, що видав виконавчий документ про видачу дублікату виконавчого листа, для того, щоб потім звернутися до відповідного суду, адже згідно ст.370  ч.1 ЦПК України «Замість втраченого оригіналу виконавчого листа або судового наказу суд, який видав виконавчий лист або судовий наказ, має право за заявою стягувача або поданням державного виконавця видати його дублікат».

По-друге, до заяви прикріпити квитанцію про сплату судового збору за видачу виконавчого листа згідно ст.370 ч.3 ЦПК України, саму заяву потрібно подати до канцелярії суду, потім бажано роздрукувати та мати другий екземпляр для того,щоб в суді була відмітка щодо отримання.

Також бувають ситуації, коли людина, що проживає в ОРДЛО, або є ВПО навмисно робить все можливе, щоб не сплачувати аліменти, проте є метод впливу в таких ситуаціях, а саме – позбавлення батьківських прав.

Цей метод впливу забезпечується відразу декількома статтями з СК України :

Ст. 180 – обов’язок утримування дитини

Ст. 141 – рівність та обов’язки батьків

Ст. 164 – підстави позбавлення батьківських прав

Також потрібно знати підстави до звернення до суду, а перш за все

Ст. 165 СК України– особи, які можуть звератися з позовом до суду про позбавлення батьківських прав, який визначає, що до суду можуть звертатися один з батьків, офіційний опікун, представник сім’ї. де виховується дитина, заклади, де через обставини повинна знаходитися дитина, представник прокуратури, органи опіки, а також дитина, якщо вона старше 14 років.

Саме позбавлення батьківських прав відбувається у декілька етапів:

  1. Збір доказів щодо заборгованості
  2. Складання позову до суду щодо позбавлення батьківських прав
  3. Подання позову
  4. Розгляд справи
  5. Рішення

Наслідками позбавлення прав на батьківство наступні : втрата

- Реклама -