Як захищати права дітей: коментар від юриста Покровської приймальні УГСПЛ

Останнім часом у ЗМІ досить часто вживається слово булінг, що означає цькування. В Україні явище булінгу є досить поширеним, про що свідчить статистика – торік, у 2017 році, було більше 110 тисяч звернень, що спонукало депутатів зареєструвати законопроекти, що встановлюватимуть відповідальність за цькування, проте на даному етапі ці законопроекти потребують прийняття та вступу у силу.

Але діти та їх батьки повинні знати про механізм захисту від іншої небезпеки, що може виникнути у школі, — побиття неповнолітнього.

Коментар від Артема Безрука, юриста Покровської приймальні УГСПЛ :

Потрібно знати, що зобов’язання відповідальності за здоров’я та поведінку дитини завжди будуть за його батьками, або опікунами, але під час навчання частина відповідальності знімається, тому що за дитину починає відповідати  адміністрація навчального закладу, а під час позашкільних заходів (екскурсія) повинен бути керівник, або заступник керівника, який несе відповідальність за життя та здоров’я дітей.

Згідно ЗУ «Про Освіту» викладачі повинні захищати своїх учнів від будь-яких проявів насильства (психологічне, або фізичне), а також у разі бійки при бездіяльності вчителя з останнього буде дисциплінарне стягнення, а адміністративну, громадянсько-правову, або кримінальну відповідальність нестимуть батьки, або опікуни дитини, адже навчальний заклад лише допомагає у виховуванні дитини, а не повністю виховує.

Потрібно знати, що діти віком до 14 років вважаються такими, що не можуть нести відповідальність повною мірою, тому у разі агресії у відношенні до інших, до дитини можуть використовуватися лише виховні методи, а вже з 14 років діти відповідають за нанесення тяжкої та середньої шкоди, а з 16 ще й за легку форму, згідно ст.121 та ст.122 УК України, а згідно ст.184 КУоАП відповідальними залишаються батьки, де покарання від 100 до 300 н.м.д.га у разі відмови від сплати штрафу, батькам загрожує від 2-х до 5-ти років.

У разі побиття, всі факти потрібно зафіксувати у поліції, написавши заяву.

Також важливим є порядок дій, після звернення до поліції :

  1. Подача заяви на ім’я директора навчального закладу (школа, гімназія, НВК, ліцей, тощо).
  2. Інформування органів опіки про проблему.
  3. Заява про побиття до районного відділу освіти

Нагадаємо, що юристи УГСПЛ у Покровську вже раніше надавали актуальну інформацію щодо захисту прав дітей в Україні.

Також Ви можете звернутися за безкоштовною юридичною допомогою за адресою: м.Покровськ, вулиця Мандрика, будинок № 6, напроти будівлі поліції.

- Реклама -