Покровські юристи з УГСПЛ розповіли про захист прав дітей в Україні

За останній місяць Верховна Рада України почала ще більше приділяти уваги правам дитини та механізмам для їх захисту. Юристи з приймальні УГСПЛ у місті Покровськ розповіли про ситуацію захисту прав неповнолітніх в Україні.

Так, цього місяця на розгляді у ВРУ знаходиться законопроект №8589 від 11 червня 2018 щодо запровадження кримінальної відповідальності за придбання продукції, що містить дитячу порнографію, чи отримання доступу до такої продукції через інтернет.

Так, у рамках цього законопроекту планується включити статтю 301-1 , згідно якої придбання творів, зображень або кіно- та відеопродукції, комп’ютерних програм, що містять дитячу порнографію за участю неповнолітніх, чи отримання доступу до такої продукції через інтернет повинні стягнути штраф від 50 до 100 н.м.д.г. або арешт на строк до 6 місяців, або обмежити волю на строк до 3 років.

Також за дії, що були зроблені повторно, загрожує штраф до 300 н.м.д.г, або позбавленя волі на строк до 5 років, а дії, які були скоєні стосовно продукції порнографічного характеру за участю малолітніх, спричиняють позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.За дії стосовно продукції порнографічного характеру за участю малолітніх, вчинені повторно, загрожує позбавлення волі на строк від 6 до 10 років.

Але цей механізм захисту від розповсюдження та зберігання таких матеріалів лише у вигляді законопроекту, проте як показує практика прийняття таких законів у Європі та в світі відбувається досить швидко.

Ще один законопроект (№№8584) пропонує захищати права дітей у школах від боулінгу (цькування). Так, пропонується встановити ще одну статтю до КУпАП за відповідальність за булінг, а також приховування випадків булінгу працівниками освітнього закладу, у вигляді накладення штрафу від 20 до 200 н.м.д.г.

Також окрім цього законопроекту відбулися зміни до правил виїзду дитини закордон.

Так, за новими нормами дитина може виїжджати з одним з батьків без згоди іншого, якщо батьки живуть окремо, а один з батьків має заборгованість з аліментів 6 і більше місяців, а для тяжко хворих дітей та дітей-інвалідів цей строк скороченно до 3 місяців.

Більше того, ці норми стосуються усіх поїздок, навіть тих, тривалість яких перевищує 1 місяць. Для виїзду закордон треба взяти та мати довідку про заборгованість, а якщо мова йде про дітей з хворобами, то також потрібні ці довідки, а також довідка про хворобу дитини.

Окрім норм щодо урегулювання перетину кордону, змінили правила перетину кордону для батьків, якщо у них немає заборгованості : відтепер з дитиною може виїхати як той з батьків, з ким живе малюк, так і той, хто живе окремо.

Також законодавці передбачили можливість для батьків та матерів безперешкодно виїхати з дитиною за кордон строком до 1 місяця для відпочинку, лікування, змагань чи навчання. А задля збалансування прав обох батьків у ВРУ було вирішено, якщо під час перебування закордоном було порушено термін перебування, то для батьків це буде загрожувати штрафом від 1700 грн до 3400 грн та позбавленням права бути закордоном з дитиною на рік .

- Реклама -