На Донеччині активізувались шахраї

Намагаючись придбати в інтернет-магазині будівельні матеріали, чоловік з Білозерського перерахував передоплату, і тим самим став жертвою шахрайства, втративши  близько 30 тисяч гривень власних коштів. А 47-річна покровчанка втратила 3 тисячі гривень після розмови з псевдопрацівником банку. Про це повідомляє Покровський ВП.

Переглядаючи оголошення на відомому інтернет – ресурсі, мешканець міста Білозерське зацікавився вигідною пропозицією про продаж будівельних матеріалів. Зв’язавшись за вказаним у об’яві номером телефону, він домовився з продавцем про покупку, проте останній зажадав повну передоплату на вказаний номер банківської картки. Чоловік погодився і перерахував опоненту загалом 29 392 гривень. А коли в зазначений термін товар не отримав, потерпілий вирішив знову подзвонити за вказаними в оголошенні номерами телефону, які вже не відповідали. Потерпілий звернувся до поліції.

Наразі за даним фактом відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України «Шахрайство» в рамках, якого ведуться пошуки афериста. Правоохоронці знову звертаються до громадян бути максимально обережними при здійсненні покупки – продажу через Інтернет. Не надсилайте передоплату за замовлений товар, а розраховуйтесь за нього під час отримання, скориставшись послугою «накладений платіж».

«Пам’ятайте, що чи не кожне друге он-лайн оголошення розміщується аферистами з метою заволодіння вашими коштами», — йдеться у повідомленні.

Із заявою про зникнення грошей з банківської картки до Покровського відділу  поліції звернулась 47-річна місцева жителька. Жінка розповіла, що їй на мобільний телефон прийшло смс-повідомлення «Вашу картку заблоковано». Аби з’ясувати, що сталося, вона передзвонила на  вказаний в повідомленні номер. Відповів чоловік, який назвався працівником банку та повідомив, що дану інформацію треба перевірити, а для цього треба назвати номер карти та деякі коди. Жінка виконала прохання, а після цього їй прийшло смс із повідомленням, що з її рахунку знято 3 тисячі гривень.

В поліції за цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України, в рамках якого ведуть пошуки зловмисників. А правоохоронці вкотре звертаються до громадян з проханням, не бути занадто довірливими. Пам’ятайте, що будь-які банківські операції проводяться лише в установах банку, а з подібними пропозиціями розблокувати картку, чи навпаки заблокувати її, або ж збільшити кредитний ліміт чи підвищити заходи безпеки картки, телефонують лише шахраї.

- Реклама -