Студенти-айтішники з Покровська побували на престижній виставці в Токіо

- Реклама -

Тридцять українських студентів ІТ-спеціальностей, які стали переможцями конкурсу «Програміст 2018», провели чотири дні в Токіо.

Вони відвідали міжнародну виставку інформаційних технологій Ceatec Japan 2018, а також відвідали улюблені туристами куточки японської столиці: пам’ятник Хатіко, острів Одайба зі Статуєю Свободи, храм Мейдзі, модний район Сібуя, Східний сад Імператорського палацу та ін.

Основною метою поїздки було ознайомлення з новітніми технологічними трендами в рамках Ceatec Japan. Найбільша в Азії виставка з кожним роком б’є рекорди відвідуваності. Цього року свої новинки в галузі інформаційно-комунікаційних технологій та електроніки показали 800 експонентів. Гостями експозиції стали близько 180 тис відвідувачів. Виставка присвячена японським стратегіям розвитку, створенню «суспільства 5.0», в якому розумні технології інтегровані в усі області життя і діяльності. Елементи розумного суспільства — кібер-фізичні системи, робототехніка та штучний інтелект — викликали особливий інтерес українських айтішників.

Студентам сподобалися роботи, що стали візиткою Ceatec: роботи-собаки нового покоління Aibo від компанії Sony, танцюючі RoboPin від Fujitsu, залізні кулінари Lawson. Промислові машини від японського бренду Fanuc здивували зразками технічного програмування в промисловому секторі. Студентів ІТ-спеціальностей зацікавила різноманітність технологічних новинок: від новітніх мікроконтролерів до доповненої реальності, від електромобілів і самозаряжающихся батарей до чайної церемонії, проведеної роботом-дівчиною на стенді Національного інституту передових промислових наук і технологій (AIST). Також діти відвідали лекцію від Mitsubishi Motors Corporation і оглянули десятки стендів відомих компаній.

Нагадаємо, переможцями першого всеукраїнського конкурсу «Програміст» стали студентські команди «Віз» і «Belov’s Four» з Національного аерокосмічного університету ім. Жуковського «ХАІ» (Харків), «BITE.us» з Одеського національного політехнічного університету; представники провідних вузів Донецької області: «KorLab» Приазовського державного технічного університету (Маріуполь), «Команда ДонНТУ» з Донецького національного технічного університету (Покровськ), «KIT» Донбаської державної машинобудівної академії (Краматорськ).

- Реклама -