Ціна на газ для населення зросте вже з 1 листопада, — КабМін

Під час засідання уряду прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що з 1 листопада цього року ціни на газ для населення зростуть на 23,5%.

Таке рішення довелось ухвалити через вимоги МВФ, кажуть у Кабміні. Хоча така умова була чітко зафіксована у Меморандумі про співпрацю з Фондом як зобов’язання України.

Володимир Гройсман додав що, перемовини з МВФ розпочиналися з цифри у 60%: «Але ми знайшли інший підхід, ціни на газ з 1 листопада зростуть тільки на 23,5%, — сказав пан Гройсман. — Я розумію, що для кожної української родини це важко».

До цього часу тариф на газ для населення регулює постанова уряду, в якій зафіксована ціна 6 958 грн гривень за тисячу кубів. Її ухвалили ще у березні 2017 року.

Підвищення тарифів на газ для населення — ключова умова для продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом і надання Україні наступного траншу.

Відновлення співпраці з МВФ в Нацбанку називають ключовою умовою збереження фінансової стабільності в країні, яка увійшла у період пікових виплат по зовнішньому боргу.

- Реклама -