У Покровську презентували книгу про мономіста Донбасу

В Донецькому національному технічному університеті пройшла презентація книги «Праця, виснаження та успіх: промислові мономіста Донбасу». Видання стало результатом співпраці кількох авторів, яких об’єднала ініціатива Центру міської історії (Львів) і Програма вивчення східної України ім. Ковальських Канадського інституту українських студій (Харків), і є одним із варіантів представлення історії Донбасу ХІХ-ХХІ століття крізь призму життя мешканців промислових міст.

Ірина Склокіна, к.і.н., дослідник Центру міської історії, та Ксенія Кузіна, к.і.н., співробітник Інституту історії НАНУ, представили основні ідеї книги та знахідки, які до неї не увійшли.

Важливим матеріалом для аналізу цих змін стали фотографічні джерела – більше 100 унікальних фотографій з Центрального державного кінофотофоноархіву ім. Г.С. Пшеничного в Києві та з музейних зібрань. Вони виступають у книзі не лише як ілюстрації, але й як матеріал до роздумів про стратегії візуального представлення індустріального міста. Протягом всієї презентації автори всіляко взаємодіяли з аудиторією, закликаючи до діалогу, обговорення та дискусії.

По завершенні заходу студенти задали гостям ряд запитань. Зокрема, слухачам було цікаво, як формується сучасний імідж Донбасу, чи потрібні герої промисловості сьогодні, яка перспектива культурного розвитку мономіст, як впливають гендерні стереотипи на професійний розвиток жінок та багато іншого. До речі, автори найцікавіших запитань отримали книги в подарунок. Також видання були передані бібліотекам міста, де всі охочі можуть детально ознайомитися із ними.

- Реклама -