Верховний Суд України визнав протиправною відмову у видачі паспорту старого зразка

- Реклама -

Щодня в українській правовій сфері відбуваються зміни та виникають нововведення. Так, одним з найбільших нововведень в останні роки стали паспорти нового зразка — ID-картки, які являють собою проблему для громадян та держави.

Хоча чіпи, що використовуються в ID-картках, містять всю необхідну інформацію, що є в звичайному паспорті,  в державних установах досить часто немає потрібних інструментів для зчитування інформації. Через це при собі постійно потрібно мати документи, наприклад,  прописку.

А через те, що в державних установах заборонили видавати паспорти старого зразку, громадяни та державні діячі звернулися до Верховного Суду України.

«19 вересня велика палата ВСУ розглянула апеляційну скаргу громадян Наталії Дегтяр, Бориса Ференса і Лідії Ференс на рішення Касаційного адміністративного суду від 26 березня 2018 року у зразковій справі за позовом Дегтяр до Коростенського райвідділу УДМС України в Житомирській області.

Так, велика палата ВСУ ухвалила постанову у справі, частково задовільнивши позовні вимоги та зобов’язавши Коростенський райвідділ УДМС України в Житомирській області оформити та видати позивачці паспорт громадянина України у формі книжечки відповідно до Положення про паспорт громадянина України, затвердженого Постановою ВР України від 26 червня 1992 року №2503-ХІІ», — прокоментував ситуацію юрист приймальні УГСПЛ в Покровську Артем Безрук.

Також під рішенням ВСУ вказали на те, що впровадження новітніх технологій не повинно бути безальтернативним і примусовим. Отже, відмова у видачі паспортів старого зразка є протиправною.

- Реклама -